راهنمای خرید کفش مردانه : انتخابی برای تمام سلیقه

black

راهنمای خرید کفش مردانه برای انتخاب درست هر فرد ضروری است. از نظر بعضی افراد، زنان بیش تر از مردان به داشتن کفش های شیک و زیبا علاقه دارند. اما این باورِ درستی نیست. مردان زیادی هستند که به شدت به داشتن کفش های متعدد و با کیفیت علاقه مند هستند، اما مشکل آنها داشتن کفش های متنوع نیست. یکی از مشکلات بعضی از مردان این است که نمی دانند چطور کفش خود را با لباس های مختلف هماهنگ کنند.

در مورد کفش های شیک و خوبی که مردان همواره طرفدار آن ها بوده اند می توان گفت که کفش های برنداسنیکرز ( Sneakers) از دهه هشتاد به بازار عرضه می شوند و مردان بسیاری همچنان متعصبانه به کفش های برند کانورس (Converse) و کی-سوئیس (K-SWISS) وفادار هستند، و فقط از تولیدات این برندها خرید می کنند. تنها تفاوتی که در مورد علاقه زنان و مردان به کفش وجود دارد این است که تاکنون مردان به اندازه زنان تنوع طلب نبوده اند.

در اینجا چند مدل کفش مردانه که در فهرست کفش های مناسب مردانه در برترین ها قرار دارند را به شما معرفی می کنیم. هنگام خرید کفش به این موارد توجه داشته باشید:

قیمت و کیفیت

مطمئن باشید هیچ ارزانی یا گرانی بدون علت نیست. بدانید که کیفیت و زیبایی یک جفت کفش شیک که ۲۵۰ یورو قیمت دارد هرگز با کیفیت و زیبایی یک کفش ۳۰ یورویی قابل مقایسه نیست. نکته این است که اگر در زمان تخفیفات برند های خوب خرید کنید، می توانید یک جفت کفش بسیار مرغوب را با حداقل قیمت تهیه کنید. وقتی از یک برند مطرح، کفشِ با کیفیتی می خرید، مطمئن باشید تا چند سال براحتی می توانید از آن استفاده کنید. اما هیچ تضمینی در مورد کیفیت کفش های ارزان وجود ندارد.

به این نکات توجه داشته باشید:

  • با نگهداری درست، زمان بیش تری از کفش های خود استفاده کنید.
  • پس از این که کفش های تان را پس از ساعت ها از پا در می آورید، از قالب کفش استفاده کنید تا فرم آن (که بعلت عرق کردن پا تغییر کرده است)، به حالت اول بازگردد.
  • بطور منظم کفش ها را واکس بزنید. (حداقل ماهی یک بار)

راهنمای خرید کفش مردانه : کفش اسپرت

مردان هم می توانند کفش های شیک ورزشی سفید رنگ داشته باشند. یکی از برندهای خوب را انتخاب و یک جفت کفش سفید ورزشی را خریداری کنید. این نوع کفش ها خصوصا اگر از تولیدات برندهای معتبر باشند بسیار سبک و راحت هستند. مدل هایی که ساده تر هستند تمیز کردن آنها بسیار ساده تر است. همان طور که به انتخاب لباس های مناسب فکر می کنید به انتخاب کفش های مناسب هم فکر کنید. این مدل کفش های شیک مردانه با لباس های جین، لباس های ساده مردانه برند چینوز(Chinos) و شلوارهای ساده مردانه بسیار هماهنگ و مناسب هستند.

راهنمای خرید کفش مردانه : کفش کالج

کفش های شیک مدل کالج در مدل های مختلف، گران قیمت یا ارزان، ساده یا چرم، کفش های بسیار مناسبی هستند. نیازی نیست که این مدل کفش، حتما از جنس چرم باشد. کفش های مدل کالج پارچه ای (جیر یا مخمل) بسیار خنک و برای فصل تابستان انتخاب بسیار مناسبی هستند. مهم نیست که مشکی، قهوه ای یا در هر رنگ دیگری باشند، مهم این است که این کفش ها بسیار مناسب هستند و می توان براحتی آنها را تمیز کرد. این مدل کفش های شیک، با لباس های جین بسیار هماهنگ هستند، اما با کت و شلوار رسمی چندان مطابقتی ندارند. این مدل کفش در کنار لباس های راحت روزمره ترکیب خوبی را ایجاد می کنند.

راهنمای خرید کفش مردانه : کفش رسمی قهوه ای

کفش های شیک چرم رسمی، سالهای زیادی است که مورد استفاده قرار می گیرند. این مدل کفش ها همواره در فهرست کفش های مد روز قرار دارند. البته انواعی از این مدل که زیره ی بلند تری دارند در فصل زمستان هم قابل استفاده هستند. انواع رنگ های قهوه ای این مدل کفش بسیار خوب هستند. اگر تمایل دارید که کفش شما بیش تر دیده شود، انواع قهوه ای های روشن و سرخ رنگ را انتخاب کنید. در غیر این صورت، رنگ قهوه ای تیره یا شکلاتی را انتخاب کنید. با این مدل کفش ها، شلوار مدل گشاد نپوشید. شلوار گشاد کاملا روی کفش را می پوشاند و زیبایی آن را پنهان می کند.

راهنمای خرید کفش مردانه : کفش های رسمی مشکی

کفش های شیک و رسمی مشکی رنگ مردانه بسیار کفش های مناسبی هستند. حتی اگر مجبور هستید که برای تهیه این کفش ها کمی بیش تر هزینه کنید، مطمئن باشید که ارزش آن را دارد. اگرچه کفش های چرمی قهوه ای به پوشش شما سبک خاصی می دهند، اما باید اعتراف کرد که کفش رسمی و مشکی مردانه با هرنوع لباسی هماهنگ هستند. همچنین در هر مراسمی ( عروسی، میهمانی ها، مراسم رسمی و یا در ترکیب با لباس های ساده) کفش های مناسبی هستند. توجه داشته باشید کفش مشکی ساده و رسمی مردانه، موارد استفاده متعددی دارند، بنابراین اگر برای خرید چنین کفشی هزینه ی بیش تری کنید، مطمئن باشید که کار بسیار درستی انجام داده اید.

راهنمای خرید کفش مردانه : نیم بوت مردانه

این مدل کفش ها نمونه ای از کفش های شیک غیر رسمی محسوب می شوند. البته به شیکی و رسمیت دو کفش قبلی نیستند، اما از کفش های ورزشی رسمی تر هستند. این مدل کفش ها دائما استفاده می شوند. توصیه می کنیم که یک جفت از این کفش را در رنگ های نچندان چشم گیر مثل قهوه ای، کرم یا سرمه ای را با شلوار جین و پیراهن های ساده ی چینو بپوشید. تمیز کردن آن ها سخت نیست. کفش های جیر، با مالیدن دو لنگه به هم براحتی تمیز می شوند.

جمع بندی

برای حفظ ظاهر آراسته خود علاوه بر لباس های شیک به کفش های مناسب هم نیاز دارید. ابتدا تصمیم بگیرید که برای چه مناسبتی به یک کفش نو نیاز دارید و سپس توجه داشته باشید که برای این که کفش شما با لباس ها یتان تناسب داشته باشد، این پنج مدل کفش بسیار توصیه می شوند. آیا شما تمام انواع توصیه شده را در کمد خود دارید یا این که باید خرید را از همین حالا شروع کنید؟

منبع: Fashionbeans

برگرفته از بامیلو بلاگ

سنگریز نیازمندی رایگان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *